12 Aralık 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Oluşum Sergisi, Atila Özer Karikatürlü Ev’de açıldı

Oluşum Sergisi, Atila Özer Karikatürlü Ev’de açıldı
  • 3 Aralık 2018 Pazartesi
  • 1734 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi bünyesindeki engelli bireylerin hazırladığı Oluşum Sergisi, Atila Özer Karikatürlü Ev’de beğeniye sunuldu.

Tepebaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelliler Koordinasyon Merkezi bünyesindeki özel gereksinimli bireyler, her sene olduğu gibi bu sene de el emeklerini sergiliyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen sergide Engelliler Sosyal Yaşam Merkezi, Gökkuşağı Kafeler ve Engelliler Montaj Atölyesi’nde eğitim alan yaklaşık 80 bireyin katıldığı atölye çalışmalarında ürettikleri kağıt rölyef, taş boyama, ahşap boyama çalışmaları, maket, sabun, keçe işleri ve resim gibi el ürünleri yer alıyor. 80 özel gereksinimli bireyin yaptığı yaklaşık 200 eserin bulunduğu serginin açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen ile engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Eşen, “Ahmet Başkanımız sadece engelliler haftasında değil, yılın 365 gününde sayıp seven bir başkanımız. Biz bunu Türkiye’de anlatıyoruz. Yaptığı hizmetleri genel kurul toplantılarımızda herkese anlatıyoruz. Bugün Montaj Atölyelerimiz var, Arçelik gibi bir fabrikanın parçalarını birleştiriyorlar. Gökkuşağı Kafeler var, hepsi orada yetişip Eskişehir’in önemli kafelerinde işe girdiler. ‘Çocuğumu nereye bırakabilirim de işlerimi halledebilirim’ diyen aileler, belediyeye telefon ediyorlar, arkadaşlar gelip çocuğu alıyorlar. Burada sosyal belediyecilik işini yapmış oluyorlar. Yasa da böyle diyor, bu işi yapan sevgili başkanım 10 yıldır yüreğimizde. Bizi sevdiğini biliyoruz” diye konuştu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri