12 Aralık 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SENFONİDE KANUN TINILARI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında Türk Sanat Müziği ile Klasik Batı Müziği dünyasından ünlü besteler Eskişehirlilerle buluştu. Gecede solist Tahir Aydoğdu ve Şef Ender Sakpınar’ın müthiş performansı sanatseverlerden büyük alkış aldı.
         
Kurulduğu 2002 yılından bu güne ülkemizin en genç ve en hızlı gelişim gösteren sanat kurumlarından biri olarak Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz dinletiler sunmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu hafta Türk Sanat Müziği ve Klasik Batı Müziği dünyasından eşsiz besteleri Eskişehirlilerle buluşturdu. Şefliğini Ender Sakpınar’ın üstlendiği gecenin ilk bölümünde kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu’nun solistliğinde Kemani Kevser Hanım, Murat Akçay, Musa Göçmen, Nevit Kodallı ve Tamburacı Osman Pehlivan’ın eşsiz eserleri seslendirildi. Gecenin ikinci bölümünde ise Klasik Batı Müziği’nin usta bestekârları G. Bizet, J. Brahms, A. Dvorak, G. Faure ve E. Grieg’in eserleri müzikseverlerle buluşturuldu. Gecenin sonunda solist Tahir Aydoğdu ve şef Ender Sakpınar’ın başarılı performansı sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Senfoni Orkestrası’nın gelecek programında piyanist Aksel Başaran ve saksafon sanatçısı Zuhal Erdin sahne alacak. 7 Aralık 2018 Cuma saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilecek konserin orkestra şefliğini ise Tolga Taviş üstlenecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri