12 Aralık 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DEDE KORKUT Görsem’de

Eskişehirli yazar Ergün Veren; yakında piyasaya çıkacak olan “Popüler Dede Korkut” kitabını, Görme Engelliler Dayanışma Derneği (GÖRSEM) Eskişehir Şubesi ile paylaşıyor… Yazar Ergun Veren GÖRSEM’i hiç unutmadı.
GÖRSEM Eskişehir Şubesi Başkanı Selahattin Oktay, ‘yeni bir projeye başladıklarının’ müjdesini verdi…Yazar Ergün Veren’e teşekkür eden Oktay; “Görsem’in onursal üyesi olan yazar Ergün Veren, yıllardır bizleri unutmuyor. Rahmetli Genel Başkanımız Remzi Korkut zamanından bu yana, piyasaya çıkardığı her kitabının maddi ve manevi haklarından derneğimizi de faydalandıran yazar Ergün Veren, bir görme engelli dostu ve kendini bizlerden biri olarak görüyor. Görsem ve Eskişehir görme engellileri olarak kendisine müteşekkiriz” diyerek düşüncelerini ifade etti.

GÖRSEM Görme Engelliler Dayanışma Derneği Genel Merkezi Genel Sekreteri Hüseyin Erdemir’de, projeden memnuniyetini kaydederek, yazar Ergün Veren, görme engelli dostu. Derneğimizi ve görme engellileri unutmuyor. Bu girişimi ile; derneğimize, her yönden katkı sağlanacaktır. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan GÖRSEM Eskişehir Şubesi Projeler Koordinatörü Halime Korkut, “Dede Korkut Görsem’de Projesi” adıyla yeni bir projeye başladıklarını kaydederek şu açıklamalarda bulundu: “Derneğimizin onursal üyesi yazar Ergün Veren; rahmetli Genel Başkanımız Remzi Korkut döneminde, “Eskişehir’i Görsem” ve “Anadolu’yu Görsem” kitapları ile, “Sesli Kitap” ve “Göremeyen Kardeşin Olsun mu?” projelerini, GÖRSEM’e hibe etmişti. Dernek olarak görme engelliler lehine kamuoyunda yaratılan farkındalık yanında, derneğimize önemli miktarda maddi gelir sağlamıştık” dedi.

“Dede Korkut Görsem’de’’ Projesini açıklayan GÖRSEM Eskişehir Şubesi Projeler Koordinatörü Halime Korkut sözlerine şöyle devam etti: “Yazar Ergün Veren, şimdi de yakında piyasaya çıkacak olan “Popüler Dede Korkut” kitabından bir miktarını derneğimizle paylaşıyor. Bu konuda şubemize başvuran yazarımız Ergün Veren’in önerisi, şube yönetim kurulumuzun 24 Kasım 2018 günü yaptığı toplantıda görüşüldü ve memnuniyetle kabul edildi. “Dede Korkut Görsem’de’’ Projesi ile, derneğimiz kitap satışından elde edeceği maddi gelirin yanında, Türk kültürünün önemli isimlerinden Dede Korkut ile birlikte anılma kıvancını da yaşayacak. Şube yönetim kurulu toplantısında, bu projenin koordinatörlüğünü benim yürütmem kararlaştırıldı. Bu benim için mutluluktur. “Dede Korkut Görsem’de’’ Projesi ile, GÖRSEM yararına maddi ve manevi destek sağlayan yazarımız Ergün Veren’e teşekkür ediyor, projeyi Eskişehir kamuoyuna duyuruyoruz. Önceki yıllardaki “Eskişehir’i Görsem” ve “Anadolu’yu Görsem” kitap ve projelerinde olduğu gibi, “Dede Korkut Görsem’de’’ Projesi’nin de, Eskişehir’imizde ses getireceğine inanıyoruz” diye ifade etti.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri