12 Aralık 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
  • 28 Kasım 2018 Çarşamba
  • 2056 kez okundu

Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri devam ediyor. Odunpazarı Müftülüğü Gençlik Koordinatörlerimiz Ali Osman Ersen ve Esra Yavaş tarafından tertip edilen konferansa konuşmacı olarak Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Demirci katıldı. 22 Kasım Perşembe günü Emek Mahallesi İlk Adım Düğün ve Kongre salonunda yapılan İstanbul Sultan Ahmet Cami’nin eski İmam Hatiplerinden olan Kadir Demirci’nin Peygamberimiz ve Gençlik konulu konferansına salonu dolduran gençler ve vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi vardı.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler ile Diyanet İyilik evlerinde kalan öğrencilerden çok sayıda gencin katıldığı konferansa İl Müftümüz Bekir Gerek, Müftümüz Burhan Çakır, Şube Müdürleri ve Din Görevlileri ile Kur’an Kursu öğreticileri de katıldı.

Konferansta Çankaya Merkez Bölge Yatılı erkek Kur’an Kursu öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptı, İlahiler söylediler. Gökmeydan Kız Kur’an Kursu öğrencisi Gülbahar Onyıl tarafından da naat okundu.

Müftümüz Burhan Çakır, bu yıl ki Mevlid-i Nebi Haftasının temasının Peygamber ve Gençlik olarak belirlendiğini söyledi. Bu kapsamda bugün Müftülüğümüz Gençlik Koordinatörlerince, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler ile Diyanet İyilik evlerinde kalan öğrencilerine yönelik konferans tertip ettiler. Bu konferansa sohbetiyle katkı sağlayan Doç Dr. Kadir Demirci hocamıza ve konferansın düzenlenmesinde emeği olan gençlik koordinatörlerimize, görevlilerimize ve katılımlarınızdan dolayı siz değerli gençlerimize, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

İl Müftümüz Bekir Gerek de konferansın düzenlenmesinde başta Odunpazarı Müftümüz Burhan Çakır’a ve gençlerin bir araya gelmesine vesile olan gençlik koordinatörlerine teşekkür etti. Peygamber ve Gençlik teması ile 2018 Yılı Mevlid-i Nebi haftasının kutlandığını, bu vesile ile gençlerle bir araya geleceğimiz programların devam edeceğini söyledi.

Program sonunda gençlik koordinatörü Esra Yavaş tarafından Kadir Demirci’ye çiçek takdim edildiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri