12 Aralık 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Birlik Vakfı’nda Yunus Emre okumaları

Eskişehirli Şair-Yazar Mustafa Özçelik, sevenleri ile bundan böyle her ayın 4. (dördüncü) Pazartesi günü Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen Yunus Emre Okumaları etkinliğinde buluşacak. Mustafa Özçelik ile Yunus Emre Okumalarının ilki 26 Kasım Pazartesi günü saat 20:00’de Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin olarak Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından yapılan açıklamada “Yunus Emre, 13. asırda yaşadı. Moğol işgaliyle her anlamda darmadağın olan Anadolu, onun sadece Türkçeyle söylediği şiirlerle yeniden ayağa kalkmayı başardı ve Selçuklu yıkımından sonra Osmanlı kuruldu.

Yunus Emre, işte bu yeni devletin inanç, kültür, dil bakımından kurucu önderlerinden biridir. Türkçe onunla bir edebiyat ve medeniyet dili olmuş, İslam, onun derinlikli, estetik yorumuyla yeni devlet ve toplum yapısının kurucu paradigması haline gelmiştir.

Biz, Yunus Emre okumalarıyla Yunus’un şiir ve tefekkür dünyasına bir anlama yolculuğu yapma niyetiyle her ayın 4. Pazartesi günü sizlerle birlikte olacağız. Böylece hem onu daha yakından tanımış olacak, hem de bugün karşı karşıya kaldığımız problemler karşısında yeni bakış açıları kazanmaya çalışacağız” denildi. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri