20 Kasım 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NDEN MÜZİKLİ OYUN

Yazımından yönetmenliğine, oyuncularından müziklerine kadar Tepebaşı Belediyesi bünyesinde hazırlanan Yunus Dervişin Rüyası isimli müzikli oyun, 18 Kasım’da izleyici karşısına çıkacak.

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu tarafından hazırlanan Yunus Dervişin Rüyası adlı müzikli oyun, 18 Kasım Cuma günü izleyici ile buluşacak.

Tamamen Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu bünyesinde hazırlanan oyuna, Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası ve Korosu da müzikleri ile eşlik edecek. Oyunda Yunus’un gördüğü rüyada çıktığı yolculuk ve bu yolculuk ile oduncuyken derviş olma hikayesi izleyiciye aktarılacak.

Yazarlığını Cansu Atılgan Pazvantoğlu’nun, yönetmenliğini Fatih Pazvantoğlu’nun, orkestra şefliğini Ramazan Albayrak’ın ve koro şefliğini ise Derya İnanç’ın üstlendiği Yunus Dervişin Rüyası müzikli oyununun biletleri, biletinial.com web sitesi üzerinden satışa sunulacak. 10 – 15 TL’den satılacak biletlerden elde edilecek gelir ise İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’na enstrüman katkısı olarak aktarılacak.

Yazımından yönetmenliğine, oyuncularından müziklerine kadar Tepebaşı Belediyesi bünyesinde hazırlanan Yunus Dervişin Rüyası, 18 Kasım Pazar günü saat 20.00’de, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri