20 Kasım 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRKÜLER İLE 29 EKİM COŞKUSU

Tepebaşı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel bir konser ile izleyici karşısına çıktı.
Tepebaşı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla özel bir konser verdi.

Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde, Aytaç Karausta’nın şefliğinde sahne alan olan koro, Cumhuriyet Konseri’nde günün önemine uygun türküleri seslendirdi. Etkinliğe CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda Eskişehirli katıldı.

İki bölümden oluşan konser programında koro; Bülbülüm Altın Kafeste, İzmir’in Kavakları, Sarı Zeybek, Böyledir Bizim Sevdamız, Hekimoğlu, Hoş Gelişler Ola gibi eserleri başarıyla icra etti. Konser finalinde ise 10. Yıl Marşı, salonu dolduran Eskişehirliler ile birlikte hep bir ağızdan söylendi. Program sonunda sahneye gelerek Şef Karausta’ya teşekkür eden Milletvekili Süllü, “Biz Eskişehirliler, 29 Ekim’i böyle güzel etkinlikler ile kutladığımız için çok şanslıyız. Bazıları saraylarda ya da emekçilerin kanları üzerindeki hava alanlarında kutlarken bizler sokaklarda ve salonlardayız. Eskişehir’de umarım sizler belediye başkanlarınıza sahip çıkarsınız ve şehrimizdeki bu güzellikler hiç bitmez. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü de rahmetle anıyorum. Onun emaneti olan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız” ifadelerini kullandı.
Katılımın ücretsiz olduğu Cumhuriyet Konseri, Süllü’nün Karausta’ya çiçek takdim etmesi ile sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri