17 Kasım 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ORTAÇGİL VE ÇINAR, KENT & KÜLTÜR SÖYLEŞİLERİ’NE KONUK OLDU

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kent & Kültür Söyleşileri yeni sezona, yoğun katılım ile Bülent Ortaçgil ve Mahmut Çınar’ı ağırlayarak başladı.

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Kent & Kültür Söyleşileri’nin yeni sezonu, Bülent Ortaçgil ve Mahmut Çınar’ın katılımı ile açıldı.

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi'nde, Şair Haydar Ergülen’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşiye Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte Eskişehirliler ile buluşan Ortaçgil ve Çınar, “Bu Su Hiç Durmaz” adlı söyleşide, Türk müziği üzerine sohbet etti. Konuklar Ergülen'in yanı sıra katılımcılardan gelen soruları da yanıtlarken; Çınar’ın, Bülent Ortaçgil’i anlatan Bu Su Hiç Durmaz isimli kitabı hakkında da bilgiler verdi.

Söyleşide sanat hayatı hakkında konuşan Ortaçgil, “Yaptığım işlerle bilinmek isterim. İnsanlar merak edip de ‘Bu adam ne yapmış’ derlerse bu benim için çok önemlidir. Müzik çok popüler bir sanattır. Kendinizi ifade edecek bir enstrümanı kullanabilmek için hayatınızın büyük bir bölümünü harcamak durumundasınız. Müzisyenler inanılmaz yalnız insanlardır. Çünkü tek başına geçer hayatın. O yalnızlık bende var tabi. Hayatım hep gitarımı çözmeye çalışmakla, hep bir şeyi çözmekle geçti. Şarkı sözlerimi nasıl yazdığım ile ilgili soru çok geliyor. Ben 17 yaşında Dostoyevski okumaya başladım. Dağarcığım o tarz insanların dağarcığı” ifadelerini kullandı.

Mahmut Çınar ise “Bir müzisyen olarak Türkiye’de müzik dünyasının nasıl bir dünya olduğunu, iyi bir müziğin nasıl sığdırıldığının gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu aynı zamanda bir müzik kitabı, müzik tarihini anlatan bir kitap” ifadelerini kullandı.

Söyleşi sonunda Melih Savaş, Ortaçgil ve Çınar’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Etkinlik, Mahmut Çınar ile Bülent Ortaçgil’in sevenleri için kitap imzalamaları ve fotoğraf çektirmeleri ile son buldu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri