23 Ekim 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Eski-Yeni" sanatseverler ile buluştu

“IV. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi” kapsamında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi’nde “Eski-Yeni” adlı seramik ve cam sergisinin açılışı 10 Ekim Çarşamba günü sanatseverlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

SERES 2018 kapsamında etkinlikler sürüyor

Serginin açılışında konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Emel Şölenay, sergi ile ilgili görüşlerini şu şekilde aktardı: “Seramik Derneğinin üstlendiği bir etkinliğe Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak katkı sağlamış bulunuyoruz. Kongre kapsamında bilimsel ve sanatsal etkinliklerimiz devam ediyor. Bugün burada düzenlediğimiz etkinliğin yanında 'Takı ve Çaydanlık' sergimizin de açılışı Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 "Güzel sonuçlar çıkarmak her babayiğidin harcı değildir"

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Alpagut Kara ise etkinliklerin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü vurgulayarak, “Aslında çok zor bir şey yapmaya çalışıyoruz. İşin bilimsel ve teknoloji tarafının yanında sanatsal yönü de var. Bu üçünü böyle bir organizasyonda bir araya getirmek ve bundan da böylesine keyifli ve güzel sonuçlar çıkarmak her babayiğidin harcı değildir. Burada ciddi bir emek ve birliktelik var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 “Eski-Yeni” seramik ve cam sergisi, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi'nde 31 Ekim’e kadar görülebilir.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri