20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

IV. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi (

IV. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi (SERES'18), 10-12 Ekim 2018 tarihleri arasında Türk Seramik Derneği (TSD) tarafından Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü’nde ve Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü'nde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Kongremizin resmi açılışı Anadolu Üniversitesi, Öğrenci Merkezi, Salon 2016’da saat 10 Ekim 2018 saat 09:30’da yapılacak.

SERES’18, ilgili konu başlıklarında çalışan yurtiçi ve yurtdışı akademisyenleri, öğrencileri, sanatçıları, tasarımcıları ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirmek, bilgi birikimlerinin ve tecrübelerinin paylaşılmasını sağlamak ve bu sayede ulusal ve uluslararası düzeyde üniversite-sanayi işbirliği olanaklarını artırmayı amaçlamakta.

Kongre kapsamında endüstriyel seramiklerden elektro seramiklere, bor içeren seramiklerden pillerde enerji sağlayan seramiklere kadar farklı oturum başlıklarındaki davetli (yaklaşık 90 adet), sözlü (120) ve poster (50) bildiriler haricinde eğitimler ve paneller de katılımcıların dikkatine sunulacak.

Kongremiz sadece bilimsel ve teknolojik içeriği ile değil, aynı zamanda sanatsal faaliyetleri ile de öne çıkmayı hedeflemekte. Bu kapsamda 10 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında 3 farklı temada “1. Uluslararası Seramik Takı Sergisi”, “1. Uluslararası Fantastik Çaydanlık Sergisi” ve “4. Uluslararası Cam ve Seramik Sergisi: Eski ve Yeni” sırasıyla Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sergi salonunda ve Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde sergilenecek.

Kongremiz ile alakalı detaylı bilgiye http://www.turkser.org.tr/seres18/ adresinden ulaşılabilir.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri