20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İÇİN ÇOKSESLİ GÖSTERİ

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İÇİN ÇOKSESLİ GÖSTERİ


Klasik ve çok sesli müziği eğlendirerek sevdirmeyi amaçlayan besteci ve orkestra Şefi Musa Göçmen’in, 101. ‘Çocuklar ve Aileleri için Çok Sesli Gösteri’sinde, Eskişehirli aileler ve çocukları Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği Gençlik Marşı ve İzmir Marşını gurur ve coşkuyla söylediler.

Küçük yaşlarda her bireyin müzikle buluşturulması amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Çocuklar ve Aileleri için Çok Sesli Gösteri’ de, Şef Musa Göçmen, Senfoni Orkestrası ile çocuklarla ailelerine interaktif bir sunumla müzik tarzlarını ve enstrümanları tanıttı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı'nda düzenlenen ‘Çocuklar ve Aileleri İçin Çoksesli Gösteri’ etkinliği Eskişehirlilerin büyük ilgisiyle gerçekleşti. Türkiye’de çeşitli illerde sempatik tavırlarıyla ve farklı sunumuyla çocuklara klasik ve çoksesli müziği sevdirmeye çalışan Şef Musa Göçmen, gösteride, dünyaca ünlü besteciler J. S. Bach, L.V. Beethoven, W. A. Mozart, J. Offenbach, G. Bizet, K.J. Alford ve T. Albinoni’nin eserlerini seslendirdi. Şef Musa Göçmen’in  yönlendirmeleri, Senfoni Orkestrasının melodileri ile sesleri tanıyan çocuklar neşe içinde sahne kenarına gelerek müziğe eşlik ettiler.

Gösterinin son bölümünde Eskişehirli aileler ve çocuklarların katılımıyla Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ ve ‘Çanakkale Türküsü’ seslendirildi. Ardından  Gençlik Marşı (Dağ Başını Duman Almış) ve İzmir Marşını tüm izleyiciler büyük coşku ve gururla ayakta söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara klasik ve çoksesli müziği sevdirmek için düzenlediği gösterinin çok değerli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten aileler, kültür ve sanatın şehri Eskişehir’de yaşamanın güzel bir duygu olduğunu söyleyerek, Başkan Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri