20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"DİN GÖREVLİLERİ SELÂLARLA DARBEYE SİPER OLDULAR"

Eskişehir İnönü Müftülüğü tarafından düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası programında konuşan Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök "15 Temmuz hain darbe girişiminin kahramanlarından biri de din görevlilerimizdir. Camilerden okudukları selalarla darbe girişimine karşı siper olmuşlardır" dedi.


İnönü Müftülüğü tarafından düzenlenen program müezzin Tarık Nergiz'in okuduğu Kuran-ı Kerim ile başladı.  İnönü Müftüsü Şenol Şahin, ahirete intikal eden din görevlilerini anarak başladığı konuşmasında katılımcılara teşekkür etti. Programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök ise konuşmasında camilerin önemine dikkat çekti. Soykök, “Camiler omuz omuza saf tuttuğumuz, birlik ve beraberliğimizi ve kardeşlik duygularımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir. Bizler ne kadar saflarımızı sıklaştırırsak bağlarımız o kadar güçleşir ve aramıza, kardeşliğimize fitne girmesine izin vermeyiz. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde O gecenin kahramanlarından bir tanesi de din görevlilerimizdir. Camilerden okudukları selalar  ile darbe girişimine karşı siper olmuşlardır” dedi. Soykök sözlerini şöyle tamamladı: "İslam dininin ilk mescidinin Kuba Mescidi'dir ve  ve bu mescit inşasında peygamber efendimiz yer almıştır. Mescitler, Camiler aslında birlik, beraberliğimizin inşa edildiği manevi yerler olduğu gibi aynı zaman İslam dininin özgürlük sembolü olan yerlerdir"

Şehit Ali İhsan Aydın İlk Okulu’nda düzenlenen programa, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, Jandarma Komutanı Yakup İlhan, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök, İlçe Müftüsü Şenol Şahin, Kurum amirleriyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri