20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DERYA ALABORA ve DENİZ ÇAKIR 11 EKİM’DE ESKİŞEHİR’DE!

DERYA ALABORA ve DENİZ ÇAKIR’IN “BEYAZ” OYUNU, 11 EKİM’DE ESKİŞEHİR’DE!

Derya Alabora ve Deniz Çakır’ı aynı sahnede bir araya getiren “Beyaz”, yeni tiyatro sezonunun ilk turnesinde, 11 Ekim Perşembe akşamı 20.00’de Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde Eskişehirli tiyatroseverlerle buluşuyor. Ezop Sahne prodüksiyonu “Beyaz”, yıllar sonra bir araya gelen ve ölüm döşeğindeki annelerinin başında bekleyen iki kız kardeşin bir ömürlük hesaplaşmasını sahneye taşıyor.

Fransız yazar Emmanuelle Marie’nin kaleme aldığı, Zeynep Utku’nun dilimize kazandırdığı “Beyaz”ın yönetmen koltuğunda Özen Yula oturuyor. Dekor tasarımını ve styling çalışmasını Tomris Kuzu’nun, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın yaptığı oyunun müzikleri Çiğdem Erken’in, fotoğrafları ise Muhsin Akgün’ün imzasını taşıyor.

İki başarılı oyuncuyu, Derya Alabora ve Deniz Çakır’ı aynı sahnede buluşturan “Beyaz”; kocasıyla mutsuz evliliğini sürükleyen, hayallerini gerçekleştiremeyen kız kardeş ile hayatını kendi isteğine göre yaşayan, uzun zaman sonra eski kasabasına dönen ablasının, geçmişleriyle ve kendileriyle yüzleşmelerine odaklanıyor. Yıllar sonra annelerinin rahatsızlığı nedeniyle tekrar bir araya gelen iki kız kardeş, geçmişin muhasebesini yaparken, ertelenmiş duygular da birer birer su yüzüne çıkar.

Ezop Sahne prodüksiyonu tek perdelik “Beyaz” oyunu 11 Ekim 2018 Perşembe akşamı saat 20.00’de Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyunun biletleri, Biletini Al’dan ve salonun gişesinden temin edilebilir.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri