20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

Vali Özdemir Çakacak, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftüsü Bekir Gerek’i ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, “Camilerimiz, manevi huzurun derin derin solunduğu mekanlardır. Paylaşmanın, dayanışmanın, dostluk ve kardeşliğin, birlik ve beraberlik ruhunun pekiştiği bu kutlu mabetler aynı zamanda vatan ve aile sevgisinin, dini ve milli değerlerin, dostluğun ve kardeşliğin, edep ve ahlakın öğretildiği birer eğitim kurumlarıdır. Her zamankinden çok birlik ve beraberliğe muhtaç olduğumuz bu dönemde camilerimizin birleştirici ve bütünleştirici fonksiyonu toplumsal dayanışmamıza büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

“Camiler ve Din Hizmetlerine Adanmış Ömürler” temalı bu haftanın ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Vali Çakacak, tüm yurdumuzda haftanın, camilerimiz ve din hizmetleri ile ilgili bir farkındalığa vesile olmasını; camilerimize hizmeti geçmiş ve ahirete irtihal etmiş bütün kardeşlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, hayatta olanlara sağlık ve huzur diledi.

Hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında Vali Çakacak’a bilgi veren İl Müftüsü Bekir Gerek de Camiler ve Din Görevlileri Haftasının bu yıl “Camiler ve Din Hizmetlilerine Adanmış Ömürler” başlığı adı altında kutlanacağını belirtti. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri