23 Ekim 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Camın Büyüsünde sergi zamanı

Odunpazarı Belediyesi tarafından ‘Camın Büyüsü’ sloganı ile Kurşunlu Külliyesi’nde yer alan Sıcak Cam Atölyelerinde yapılan 6. Uluslararası Cam Festivali, sanatçıların konferans ve atölye çalışmaları ile devam etti.

Odunpazarı Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Cam Festivali, sanatçıların çalışmaları ile devam etti. Festivalin dördüncü gününde Festivale Almanya’dan katılan Simone Fezer, konferans ve atölye çalışması gerçekleştirdi. Güne Sıcak Cam Atölyesi’nde verdiği konferans ile başlayan Fezer, cam sanatının inceliklerini anlattı. Gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında da bilgi veren Fezer, konferansın ardından atölye çalışmasına başladı. Gün boyunca cama şekil veren Fezer, bu süre içinde cam sanatının inceliklerini kendisini izlemeye gelen sanatseverlerle paylaştı. Fezer’e çalışmalarında Alexis Silk ve Josja Caecilia Schepman eşlik etti.

Simone Fezer’in atölye çalışması ile 6. Uluslararası Cam Festivali’ne katılan sanatçılar atölye çalışmalarını tamamladı. Festival boyunca Josja Caecilia Schepman, Simone Fezer ve Alexis Silk tarafından yapılan birbirinden eşsiz eserler, 30 Eylül 2018 Pazar Günü saat 18.30’da Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde sergilenmeye başlayacak. 6. Uluslararası Cam Festivali bu sergi ile sona erecek. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri