20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Senfoni Sezonu Açtı

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği muhteşem açılış konserinden sonra konserlerine hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen konsere vatandaşların ilgisi yoğundu.

Eskişehir’de 2002 yılından bu yana kültür ve sanat hayatının en önemli unsurlarından biri olan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası her hafta gerçekleştirdiği konserlerine devam ediyor. Işın Metin’in yönettiği Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuk solistleri soprano Sedef İlayda Büyükyörük, bariton Caner Doğan ve obua sanatçısı Mina Yavuz oldu. Eskişehirlilere F. J. Haydn ve W. A. Mozart’ın birbirinden önemli eserlerini seslendiren sanatçılar, dinleyicilerden tam not aldı.

Sanatın dostlukların pekişmesinde en güzel araçlardan biri olması sebebiyle Büyükşehir Belediyesi 1 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda Türkiye-Kore Dostluk Konseri’ne ev sahipliği yapacak. Kore’nin geleneksel müzik gösterisinin sahneleneceği konserin davetiyeleri ise gişelerden alınabilecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri