20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Teknoloji Festivali Espark’ta!

Teknoloji Festivali Espark’ta!
  • 29 Eylül 2018 Cumartesi
  • 4433 kez okundu

ECE Türkiye tarafından yönetilen, bulunduğu şehrin ve bölgenin sosyal ve kültürel yaşamının cazibe merkezi olan Espark Alışveriş Merkezi’nde Teknoloji Festivali kapsamında 30 Eylül tarihine kadar Sanal Gerçeklik, 3D Yazıcı,  Robotik, ve Maker Çocuk atölye çalışmaları saat 14.00 – 20.00 arasında ziyaretçilerin ilgisine sunuluyor.
Espark Teknoloji Festivali; günlük hayatımızın parçası haline gelecek olan teknolojiler ile 7’den 70’e tüm ziyaretçilerinin ilgisine yönelik olarak geliştirilen, Deneyim Pazarlama odaklı interaktif bir saha etkinliğidir.

Espark Alışveriş Merkezi ziyaretçileri tüm atölye çalışmalarını 30 Eylül tarihine kadar, 14.00 – 20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilirler.


SANAL GERÇEKLİK (VR) ATÖLYESİ
Sanal gerçeklik (VR) teknolojisi ile geliştirilmiş en ilginç VR uygulamalarının deneyimlenebileceği atölye çalışmaları ziyaretçiler ile buluşacak.

3D YAZICI  ATÖLYESİ
3D yazıcı atölyesinde ziyaretçiler 60’dan fazla 3D yazıcı ile basılmış objeyi sergi alanında inceleyebilecek ve aktif olarak üretim yapan 3D yazıcıların çalışma prensibi ve teknolojisi hakkında hakkında bilgi edinebilecekler.

BEYİN GÜCÜ VE KONSANTRASYON
Ziyaretçilerin tematik bir alan içerisinde karşılıklı beyin dalgaları ve konsantrasyon gücü ile birbirleri arasında yarışacaklar.

GIF BOOTH ALANI
Teknoloji festivali alanı içerisinde kiosk önünde ziyaretçilerin fotoğrafları çekildikten sonra gif formatında kendilerine hediye edilecek.

ROBOTİK ATÖLYESİ
Robotik Atölye kapsamında ziyaretçiler VEX IQ robotları ile uluslararası standartlara uygun oyun sahalarında anlık olarak yarışabilecek ve VEX IQ robotlarının kullanım alanlarına yönelik montaj ve programlama hakkında bilgi edinebilecekler. 

MAKER ATÖLYESİ
Minik ziyaretçilerin hayal güçlerini kullanarak kendilerine özgü elektronik tabanlı icatlar ve ürünler geliştirebileceğI, 3D yazıcı kalemler ile 3 boyutlu çizimler yapabilecekleri ve giriş seviyesinde kodlama bilgisi alabilecekleri atölye çalışmaları yapılacaktır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri