23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu’da "Bahar Gösterisi Ritimlerin Ahengi" konseri

Anadolu’da "Bahar Gösterisi Ritimlerin Ahengi" konseri
  • 16 Mayıs 2018 Çarşamba
  • 519 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Vurmalı Çalgılar Topluluğu “Bahar Gösterisi Ritimlerin Ahengi” konseriyle 14 Mayıs Pazartesi günü Öğrenci Merkezi Salon 2016’da sahne aldı. Çok sayıda öğretim elemanı ve seyircinin katıldığı konserde, Halk Dansları Biriminde yer alan dansçılar da Vurmalı Çalgılar Topluluğu'na eşlik etti.

“Merkezimizin en önemli görevi sanatın iyileştirici gücüne inanmak”

2004 yılında kurulan Halkbilim Araştırmaları Merkezi Vurmalı Çalgılar Topluluğu’nda Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra dışardan da çok sayıda katılım olduğunu belirten Halkbilim Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Deniz Taşçı şunları aktardı: “Merkezimizin en önemli görevi; sanatın iyileştirici gücüne inanmak, bu inancı çeşitli etkinliklerle göstermek, uygulamak ve yaygınlaşmasını sağlamaktır. Toplulukta yer alanlar, her hafta profesyonel müzisyen disipliniyle bu işe odaklandılar. Dolayısıyla bu gecede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Selçuk Yüksel’in şefliğinde “Harem Kompozisyon, 7/8’lik Kompozisyon, 9/8’lik Kompozisyon, 18’lik Kompozisyon, Bolero, Tekila, Tango Hint Üvertür, 6/8’lik Kompozisyon ve Desperado” eserlerinin seslendirildiği konserde, çok sayıda misafir sanatçı da yer aldı. Konserde ayrıca Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Zeynep Fırat ve Grup Ayrıkotu Solisti Alev Demir solo olarak performans sergiledi.

Konserin sonunda Prof. Dr. Deniz Taşçı tarafından, Şef Selçuk Yüksel’e ve misafir sanatçılara çiçek takdim edildi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri