23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

‘’ SEZONA VEDA KONSERİ ‘’

ODUNPAZARI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN ‘’ SEZONA VEDA KONSERİ ‘’

Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu 43. Sanat yılını, 15 Mayıs gecesi ( yani bugün )  saat 20.30’da Yunus Emre Kültür Merkezi Konser Salonunda vereceği ‘’ SEZON SONU  KONSERİ’’ ile tamamlayacak. Konserle ilgili basına bilgi veren koro şefi bestekar Hüseyin ERBAY ;

Bu akşam vereceğimiz SEZON SONU KONSERİ ile 43. Sanat yılımızı tamamlayacağız.  Konserimizde bu kez farklı bir repertuarla sanatseverlerin huzuruna çıkacağız.

Repertuarımız BAHAR ŞARKILARI’n dan oluştu.  Konserin birinci bölümünde Koro ve solistlerimiz birbirinden güzel bahar şarkılarını seslendirecekler. Bölüm solistleri ; Mine TÜRKOĞLU, Haşim DEDE ve Zuhal KARAAĞAÇ. Konserin ikinci bölümünde  de Koro ve solistlerimiz bahar şarkılarından oluşan bir demet  sunacaklar. Bölüm solistleri Suzan URGAN, Adalet ORAK, Ali KOÇ, Figen ALKILIÇGİL ve Lütfiye ZENGİN. Konserimizin finalini ise Konuk sanatçımız TRT Ankara Radyosu ses sanatçılarından Sayın Turhan ÖGE yapacak. Konuk  sanatçımız  Sayın ÖGE titizlikle hazırladığı birbirinden güzel, akıcı ve ritmik eserlerle, sanatsever Eskişehirlilere harika bir gece yaşatacak. Farklı bir  koral icra,  doyumsuz bir yorum zevkine erişmek, sanat müziğinin asil, duygulu, seviyeli nağmeler dünyasını, ruhunda hissetmek isteyen, tüm sanat severleri konserimize bekliyoruz.
 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri