23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

THM KOROSU ANNELER İÇİN SÖYLEDİ

Tepebaşı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Anneler Günü Konseri ile izleyicileriyle buluştu.

Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen Anneler Günü konserinde, koro ve solo halinde seslendirilen şarkılar, salonu dolduranlara zaman zaman duygusal anlar yaşattı.

Aytaç Karausta şefliğinde sahne alan koro; Sivas, Diyarbakır, İstanbul, Kırıkkale, Şanlıurfa ve Erzurum yörelerinden, Neşet Ertaş eserlerinden örnekler seslendirdi. Konserin 2. bölümünde konuk sanatçı olarak sahne alan Osman Vahid Özdal, Çaya İner Ağlarım adlı eseri, Aytaç Karausta’nın bağlaması eşliğinde uzun hava olarak seslendirdi.

Zaman zaman koro üyelerinin solo olarak eserleri seslendirdiği konserde Şef Aytaç Karausta, Bizim ellere Bahar Geldi adlı şarkıyı, bağlaması eşliğinde solo olarak seslendirdi.

Konserde bir de sürpriz yaşandı, koro üyelerinden Leyla Kartal’ın oğlu Iğdır’da vatani görevini yapan Muhammed Emin Kartal, telefonla arayarak annesinin anneler gününü kutladı. Muhammed Kartal’ın sesini duyan annesi Leyla Kartal, gözyaşlarını tutamadı.

Konseri izlemeye gelen Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fikriye Güven Zaptiye, konser sonundaki konuşmasında, “Başkanımız Ahmet Ataç adına sizleri saygıyla selamlıyorum. Duygudan duyguya sürüklediniz bizi. Çok duygusal bir akşam yaşadım. Bir şey söylemek istiyorum: Anneleri olmayan yavrularımızı anne şefkati ve fedakarlığı ile büyüten beylerimizi de kutluyorum. Böyle bir akşam yaşattıkları için öncelikle Aytaç hocamıza, koristlerimize ve orkestraya çok teşekkür ederim” diyerek, Şef Aytaç Karausta’ya ve koro üyelerine çiçek takdim etti.

Konserin son şarkısı Aya Bak Nice Gider, istek üzerine 2. kez seslendirildi. Dinleyiciler, bu hareketli eser eşliğinde halay çekerek geceyi tamamladılar.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri