23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR DEĞERLERİYLE BULUŞUYOR PROJESİ

Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” projesinin beşinci konuğu Hakim Musa YEŞİL oldu.”

Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan “Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” projesi kapsamında Eskişehirli olup sanat, spor, bürokrasi, sağlık, adalet, iş dünyası vb. sektörlerde önemli görevlerde bulunan kişileri lise ve üniversite öğrencileri ile buluşturarak rol model olmaları ve katılımcıların da Eskişehirlilik aidiyetinin pekiştirilmesi amacıyla hazırlanan proje tüm hızıyla devam ediyor.

Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” projesinin beşinci konuğu Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Başkanı Musa YEŞİL oldu. Hakim Musa YEŞİL 1966 yılında Han İlçesi Akhisar köyünde doğmuş olup hukuk alanında önemli bir kariyere sahip olarak Eskişehir’ in değerlerinden birisi olmuştur. Program Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfi 3 de gerçekleştirilmiş olup Hakim Musa YEŞİL kariyeri hakkında öğrencilere bilgiler verip deneyimlerini paylaşmış, öğrencilere kariyerlerine yönelik ışık tutacak yönlendirmelerde bulunmuş ve aynı zamanda öğrencilerden de sorular alarak içtenlikle cevaplamıştır. Programa Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri ile Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencileri yoğun ilgi göstermiştir.

Programa Vali Yardımcısı Akın AĞCA, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk AYDIN, öğretim görevlileri ve öğrenciler katılım göstermiştir.


 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri