23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ŞEHİTLERİ ANMA ŞİİR VE TÜRKÜ PROGRAMI

Osmangazi Üniversitesi öğrencileri ‘Şehitleri Anma Şiir ve Türkü Dinletisi’ programı düzenledi.
 
Prof.Dr. Suat Mirza Konferans Salonunda gerçekleşen programın takdimini Osmangazi Üniversitesi öğrencisi Tuğba Önce yaptı. Programın onur konuğu Türkiye Harp Malulü Şehit Gazi Dul ve Yetimleri Eskişehir Şube Başkanı Hacı Şahin, şehit ve gazi yakını ailelerdi.
 
Açılış konuşmasını Osmangazi Üniversitesi öğrencisi Murat Efdal Yılmaz’ın yaptı. Programda birbirinden güzel kahramanlık şiirleri ve türküleri üniversite öğrencileri tarafından seslendirildi. Eğitim Fakültesi’nde yaşanan menfur saldırıda hayatını kaybeden görev şehitlerimiz de şiirlerle anıldı.
 
ESOGÜ Eğitim fakültesindeki menfur saldırıda can veren Öğretim Üyesi Serdar Çağlak için Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey tarafından yazılan ağıtı Tuğba Önce seslendirdi. Bu ağıt dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Ve ardından Tuğba Önce konuşmasına şunları ekledi, ‘Başkalarının çocukları yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakan kahramanlar var bu ülkede. Cesaret timsali Fethi Sekin, Ömer Halisdemir. Vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.’ dedi.
 
Program plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri