21 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BEYEFENDİLER KOROSU’NDAN BAHARDAN ESİNTİLER KONSERİ

Eskişehir’in tanınmış simalarının bir araya gelerek oluşturduğu Büyükşehir Belediyesi ESMEK Beyefendiler Korosu, Bahardan Esintiler Konseri ile bu yıl da Eskişehirliler ile buluştu. Sunuculuğunu Utku Görkem Kırdemir’in yaptığı konserde koroyu ve orkestrayı Şef Gönül Onar yönetti.
       
Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Bahardan Esintiler Konserine Eskişehirlilerin ilgisi yoğundu. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen konser 2 bölümden oluştu. ‘İnleyen Nağmeler, Ömrümüzün Baharı, Ah Yalan Dünya, Güneş Topla Benim İçin, Fesuphanallah’ gibi Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin birbirinden güzel parçaları seslendirildi. Toplamda 22 eseri seslendiren Beyefendiler Korosu, konser sonunda dinleyiciler gelen yoğun istek üzerine İzmir Marşı’nı Eskişehirliler ile birlikte büyük bir coşkuyla söyledi.
     
Dinleyiciler tarafından her yıl büyük ilgi gören Beyefendiler Korosu bu yıl da sanatseverler tarafından çok beğenildi. Şarkılara zaman zaman alkışlarıyla ve telefonlarının ışıklarıyla eşlik eden Eskişehirliler konser sonunda Beyefendiler Korusunu ayakta alkışladı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri