21 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SENFONİDE ESKİŞEHİRLİ PİYANİST AYAKTA ALKIŞLANDI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu genç piyano sanatçısı Gökhan Aybulus oldu. Eskişehirli orkestra şefi Gürer Aykal’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde ünlü piyanist, notaları ile Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

2002 yılında kurulan ve Türkiye’nin en genç sanatçılarına sahip olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının bu haftaki konuk sanatçısı Eskişehirli piyanist Gökhan Aybulus oldu.Gürer Aykal’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde piyano sanatçısı Aybulus Eskişehirlilere müzik ziyafeti verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de katıldığı konser Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirildi. G. Gershwin’in ‘Rhapsody in Blue’ eserini başarı ile seslendiren Senfoni Orkestrası konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konsere verilen arada Eskişehirli sanatseverler Başkan Büyükerşen’e büyük ilgi gösterdi. Konserin ikinci bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ‘Büyük Kanyon Suiti’ eserini başarılı bir şekilde seslendirdi.

Konser sonunda seyircilere teşekkür eden Eskişehirli orkestra şefi Gürer Aykal, “Hemşeriniz olarak yürekten söylüyorum ki Eskişehirliler olarak böyle bir orkestraya sahip olduğumuz için çok şanslıyız” şeklinde konuştu.

Senfoni Orkestrası’nın gelecek konserinde 27 Nisan Cuma günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Konseri’ gerçekleştirilecek. Rustam Rahmedov’un orkestra şefliğini yapacağı konserde genç yetenekler sahne alacak. Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri