21 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

9. ULUSLARARASI SANAT ÇALIŞTAYI’NDA SONA DOĞRU

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Sanat Çalıştayı’nda sona yaklaşıldı.
Çalıştaya katılan 7 ülkeden 24 sanatçının çalışmaları Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde devam ederken, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç sanatçıları ziyaret etti. Başkan Ataç ziyaretinde yavaş yavaş son halini almaya başlayan eserleri inceledi ve sanatçılarla da sohbet etti.

Çalıştaya onur konuğu olarak katılan Devlet Sanatçısı, ressam Devrim Erbil ise yaptığı değerlendirmede, “Ben Eskişehirli değilim fakat ilkine de katıldığım bu çalıştay sayesinde artık en az Eskişehirliler kadar bu kenti seviyorum. Tepebaşı’nda sanata verilen değerin tüm ülkeye örnek olması gerektiğini belirtmeliyim. Burada ortaya çıkan bu atmosfer o kadar değerli ki; anlatmak çok güç. Bu sanatsal üretim ortamının oluşmasında emeği geçenlere, başta Ahmet Ataç olmak üzere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Uluslararası Sanat Çalıştayı danışmanı Numan Arslan ise yaptığı açıklamada, “Sanatsal faaliyetlerin en zor yanı, sürdürülebilmesi olmuştur. Burada uzun yıllardır devam eden, üstelik uluslararası boyuta ulaşmış bir organizasyon var. Bu güzel çalıştayın yıllardır devam etmesinde ve sanata katkı sağlanmasında büyük emekleri olan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 Çalıştaya Trabzon’dan katılan sanatçı Mehmet Fettahoğlu da çalıştaya katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bu güzel çalıştaya davet edildiğim için çok mutlu oldum. Burada keyifli, enerjisi yüksek, sanat adına üretimin üst düzeyde olduğu güzel bir ortamla karşılaştım. Gerçekten diğer yerel yönetimlere de örnek olması gereken bir organizasyon” sözlerini kullandı.

HEM SANAT HEM DE ESKİŞEHİR KAZANIYOR
Burada bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğini ifade ederek, “Tepebaşı Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmaların en önemlilerinden birisi de Uluslararası Sanat Çalıştayı. Bu çalıştayı yıllardır sürdürüyoruz, farklı şehirlerden ve ülkelerden sanatçıları ağırlıyoruz. Sanatçılar hem kentimizde sanatlarını icra ediyor hem de Eskişehir’i tanıma fırsatı yakalıyor. Buradan memnun biçimde ayrıldıklarında da çalıştayın ve doğal olarak kentimizin birer elçisi oluyorlar. Böylelikle hem sanat kazanıyor, hem de Eskişehir kazanıyor. Sanatın birey ve toplum yaşamındaki gerekliliğinin ve öneminin farkındayız. Bu gereklilikten hareket ile sanata yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
9. Uluslararası Sanat Çalıştayı, 20 Nisan Cuma günü saat 18.00’de Tepebaşı Belediyesi Merkez Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek kapanış töreni ve çalıştayda ortaya çıkan eserlerin beğeniye sunulacağı sergi ile sona erecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri