21 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ASO ve Çocuk Korosundan "Senfonik Masal"

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası(ASO) ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu tarafından hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı “Senfonik Masal Konseri” 19 Nisan Perşembe günü gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi(AKM) Opera ve Balo Salonunda düzenlenen konsere Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli ve çok sayıda dinleyici katıldı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ise konsere dair şunları söyledi: “Devlet Konservatuvarımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle güzel bir eser icra etti. Büyük bir beğeni ile takip ettiğim bu konser için hepsini kutluyorum.“

Konserin ilk bölümünde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi Beren Gürcüoğlu, piyano ile W.A Mozart’ın “Piyano Konçertosu No:1; Allegro, Andante ve Rondo” eserini, ikinci bölümde ise Arp ile Devlet Konservatuvarı öğrencisi Ada Canata, G.F. Handel’in “Arp Konçertosunu” seslendirdi. Konserin son bölümünde ise Ebru Kemalbay Eren’in Koro Şefliğini yaptığı Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu “Senfonik Masal” isimli eseri seslendirdi.  Kamer Güngör tarafından yazılan ve Levent Kuterdem’in bestelediği parçada Tiyatro Anadolu Oyuncuları Öğr. Gör. Berk Kırlak ve Öğr. Gör. Simten Demirkol anlatıcı olarak yer aldı. Murat Göktaş Şefliğinde ASO konsere eşlik etti. 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri