21 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” projesi devam ediyor.”

Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan “Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” projesi kapsamında Eskişehirli olup sanat, spor, bürokrasi, sağlık, adalet, iş dünyası vb. sektörlerde önemli görevlerde bulunan kişileri milli eğitime bağlı lise ve üniversite öğrencileri ile buluşturarak rol model olmaları ve katılımcıların da Eskişehirlilik aidiyetinin pekiştirilmesi amacıyla hazırlanan proje tüm hızıyla devam ediyor.

Eskişehir Değerleriyle Buluşuyor” projesinin ikinci konuğu Türkiye Atletizm Federasyonu Eski Başkanı ve Milli Atlet Mehmet TERZİ oldu. Spor hayatı boyunca önemli başarılara imza atmış Türkiye’ yi uluslararası turnuvalarda başarılı şekilde temsil etmiş, katıldığı turnuvalarda şampiyonluklar ve önemli dereceler elde ederek Türk atletizmine damgasını vurmuştur. 1987 Londra Maratonu’ nda 2:10.25 derecesi ile Dünya klasmanında altıncı olmuş ve aradan geçen zamana rağmen Türk atletler arasında henüz bu dereceye ulaşabilen sporcu olmamıştır. Program Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü’ nde gerçekleştirilmiş olup programa Spor Bilimleri Fakültesi öğrenci ve öğretim görevlileri ile Eskişehir Eğitimciler Spor Lisesi öğrenci ve öğretmenleri yoğun ilgi göstermişlerdir. Milli Atlet Mehmet TERZİ programda atletizme adanmış 47 yıl içerisinde yaşamı ve kariyeri ile ilgili başarılarını, tecrübelerini, başından geçen önemli anıları paylaşmıştır.
Programa Vali Yardımcısı Akın AĞCA, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin AKSOY, Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrenci ve öğretim görevlileri ile Eğitimciler Spor Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri katılım göstermiştir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri