20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“MİHALIÇÇIK ÖYKÜLER”KİTABI TANITIM VE İMZA GÜNÜ YAPILDI

Mihalıççıklı Yazar Prof.Dr. Muammer Kayahan  tarafından kaleme alınan ‘Mihalıççık “Öyküler” kitabının tanıtım ve imza günü yapıldı


Mihalıççıklılar Derneği tarafından düzenlenen Mihalıççıklı Yazarlar Hemşehrileriyle Buluşuyor etkinliğinde  hemşehrileri Prof. Dr Muammer Kayahan tarafından  kaleme alınan  Yazarın Mihalıççık ilçesinden  yaşadığı yıllardaki anılarını öyküleştirdiği Mihalıççık Öyküler kitabı tanıtım ve  imza günü etkinliğine,  Mihalıççıklılar Derneği Başkanı Nurettin Kaba, yönetim kurulu üyeleri Vedat Ulubağ, Hasan Eroğlu, Ekrem Öncel, Cemalletin Ürgüp , Selçuk Yalçın,  CHP Eski Eskişehir Milletvekili M.Ali Arıkan, Eski MHP Eskişehir İl Başkanı Av.Ahmet Vural, Eski Mihalıççıklılar Derneği Başkanı İsmail Can Mihalıççık Spor Kulüp Başkanı H.Hilmi Duman, Gürleyikliler Derneği Başkanı Halit Gürsoy, Esküder Başkanı Gazi Durusu, Eski Tema Eskişehir İl Temsilcisi  Halil Güngör, Ressam Yazar Münevver İzgi,Eğitimci-Yazar İbrahim Gerede,İşadamları Can Mutlu, Cemil İncekaş  ve çok sayıda kitap meraklısı katıldı.

Kitap tanıtım ve İmza günü etkinliğinde konuşan Mihalıççıklılar Derneği Başkanı Nurettin Kaba dernek olarak amaçlarının kültür, sanat, eğitim vb konularda başta üyelerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimize   hizmet etmek olduğunu belirterek bugün burada Mihalıççık ilçesinde yetişmiş bir birinden değerli yazarlarımızdan Prof.Dr Muammer Kayahan hocamız  üyelerimiz ve hemşehrilerimizle buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bizler değerlerimizi tanıdıkça daha güzel işler yapacağımız inancındayım  dedi.

” Bilimsel kitapları dışında çocukluk yıllarının geçtiği Mihalıççık ilçesindeki yaşamındaki olayları öyküleştiren  Prof.Dr Muammer Kayahan”da “Mihalıççık Öyküler” kitabı hakkında okurlarına bilgi vererek,Çocukluğunun geçtiği Mihalıççık ilçesindeki  bayramlaşmalar, memed ağa le hele cezayırı bi vur gari, Dilini eşek arısı soksun, yarıkçı kaplıcası  hidayet  ve Aganin gibi değişik konulardan oluşan olayları beğeniyle okuyacağınıza ve o günleri tekrar yaşayacağınıza inanıyorum dedi. Programa katılanların  o günlere ait sorularını da cevaplayan yazar program sonunda kitabını imzaladı.

Prof. Dr. Muammer Kayahan.Kimdir?
14 Mart 1943 tarihinde Mihalıççık ilçesinde  doğdu. 1964 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. 1979-1984 yılları arasında Ege Üniversitesi Gıda Fakültesinde görev yaptı ve 1984 yılında profesörlüğe yükseldi. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde ikinci kez Profesör olarak çalışmaya başladı. Özellikle yağ kimyası ve teknolojisi konularında yoğunlaşan Kayahan’ın yayınlanmış 5 adet kitabı mevcuttur. 22.10.2007 tarihinde kendi isteğiyle emekli olan Kayahan evli ve iki çocuk babasıdır

 

Salih Güven


 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri