21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tepebaşı Baharı Halk Dansları İle Karşıladı

Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ile Tepebaşı Belediyesi Çocuk Ritim Grubu, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde harika bir gösteri sundu.

Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, “Bahar Gösterisi” adlı performanslarıyla Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde izleyicileriyle buluştu. Yaklaşık 1 saat boyunca sahnede kalan topluluk, zeybekler, halaylar, horonlar, karşılaşama teke oyunları, modern danslardan derledikleri performanslarıyla salonu dolduranları büyüledi.

Eğitmenliğini Okan Ülker ve Sonay Pehlivan'ın, Genel Sanat Yönetmenliğini Gökhan Ülker'in yaptığı Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, haftada 5 gün çalışarak kazandıklarını becerilerini, Sırbistan'ın Sremsika Mitrovica'da katıldıkları “Sremfolkfest” Uluslararası Sırbistan Halk Dansları Festivali'nde Avrupa'da sergilemişlerdi. Topluluk, şimdi ise özel davet alarak katılacakları, Polonya'da düzenlenecek Uluslararası Halk Dansları Yarışması'nda Tepebaşı'nı temsil edecek.
Abi ve ablalarından önce sahneye çıkan Tepebaşı Belediyesi Çocuk Ritm Grubu ise ritim becerilerini renkli bir gösteri ile sergilediler. Tepebaşı Belediyesi Çocuk Merkezleri'nde ritim eğitimi alan 7-10 yaş arasındaki çocuklar, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'ni dolduran seyircilere keyifli dakikalar yaşattı.

Gösteriyi izleyen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Siz sahnede yorulmadınız ama biz sizi izlerken yorulduk. Harika bir iş çıkarıyorsunuz. Herkesin emeğine sağlık. Avrupa'da da bu başarılarınızı gösterdiniz. Bizi en iyi şekilde temsil ediyorsunuz. Bu ekip ve bu performans ile her yerde başarıyı yakalarsınız” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Ataç, Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Ülker'e çiçek takdim etti. Dakikalarca ayakta alkışlanan gösteri, izleyicilerden tam not aldı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri