20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi’nde "Kültür Günü" gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencileri ve Uluslararası Öğrenci Kulübü iş birliği ile Proje Yönetimi dersi kapsamında düzenlenen "Kültür Günü" bu yıl ilk kez gerçekleştirildi. 4 Nisan Çarşamba günü Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda yapılan etkinliğe çok sayıda öğretim üyesi, uluslararası ve yerli öğrenci katıldı.

Kültür Günü’nün açılış konuşmasını yapan Proje Danışmanı Doç. Dr. Figen Ünal Çolak şunları söyledi: "Öğrencilerimizin kültürel çeşitliliği tanıtacağı bir projede olmaktan mutluluk duyuyorum. Farklılıkları bir araya getiren bu etkinliğin gelenekselleşmesini umuyorum ve projede emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum."

Etkinliğe, 20 farklı ülkeden öğrenci katıldı. Öğrenciler, kendi ülkelerine özgü kültür öğelerini, danslarını ve şarkılarını sergilediler. Proje Yönetimi dersi kapsamındaki "Kültür Günü" etkinliğini hazırlayan öğrenciler ise şunları ifade etti: "Eskişehir’e yerleşmiş uluslararası öğrencilerin kendilerini tanıtmasını, farklı kültürlerle tanışmasını amaçlayarak bu projeye başladık. Ayrıca katılımcıların da kültürel farklılıklar hakkında bilinçlenmesini ve önyargıların ortadan kaldırılmasını istedik."Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri