20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRK ÇİN KÜLTÜR DERNEĞİ ESKİŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ KURULUYOR

İstanbul merkezli Türk Çin Kültür Derneği Anadolu genelinde yaygınlaşıyor…     

Özellikle son yıllarda hızla gelişen Türk ve Çin toplumunun sosyal ve kültür-sanat alışverişini yıllardır destekleyen Türk  Çin Kültür Derneği 2018 yılında çalışmalarını İstanbul dışına da taşımaya karar verdi.

Derneğin ilk temsilciliği ülkemizin gelişmiş çağdaş kenti Eskişehir’de BEZE Group Başkanı       Bengü Bilik ve Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı tarafından hayata geçiriliyor.

Bengü Bilik ve Mustafa Karslı; “ Türk Çin Kültür Derneğimizin ilk temsilciliğini Eskişehir’de faaliyete geçiriyoruz. Ülkemizin çağdaş ve yeşil kenti Eskişehir’in değerli Belediye Başkanı        Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen liderliğinde yıllar önce Çin’deki Changzhou şehri ile Eskişehir’in  “ Kardeş Kent” ilan edilmesi de bizleri cesaretlendirdi.

Eskişehirlilerin Çin kültürüne daha geniş ölçekte ilgi duyacağına eminiz. Biz de Türk Çin Kültür Derneği olarak 2018 yılından itibaren Çinli turist dostlarımızın kültür ağırlıklı turlarla Eskişehir’e daha da çok gelmelerini destekliyoruz.
Ayrıca İstanbul ve Ankara’ya yerleşen Çinli global şirketlerin sayısı da hızla artıyor. Biz Türkiye’deki Çinli ailelerin tatil planlarında Eskişehir’in daha fazla yer almasını istiyoruz. Tabiî ki hedeflerimiz arasında Eskişehirlilerin Çin kültürüyle daha iyi tanışması için çeşitli sosyal kültürel faaliyetlerin yapılması da vardır. Eminiz ki Türk Çin Kültür Derneği Eskişehir Temsilciliği; sevgili Eskişehirliler, kurumlar ve Çinli dostlar arasında güzel açılımlara vesile olacaktır” diyor.

Ayrıca Eskişehir Belediye Başkanı değerli insan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in liderliğinde  Türk –Çin halkları arasındaki dostluğun önemli ölçüde gelişeceğinin altı çizilmektedir.

Öte yandan yıllardır Eskişehirlilerin Çin mutfak kültürüyle tanışmasını sağlayan ChinaTown’da bu dostluk yelpazesinde önemli bir lezzet noktasıdır.

Türk Çin Kültür Derneği temsilcileri en kısa sürede Eskişehir’de Sn. Büyükerşen’i ziyaret ederek iş planlarını sunacaktır. Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri