21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Bahar Noktası” Tiyatro Anadolu yorumuyla sahnede

Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulunan Türkiye’nin ilk profesyonel üniversite tiyatrosu özelliğini taşıyan ve bu yıl 25'inci yılını kutlayan Tiyatro Anadolu, “Bahar Noktası” adlı tiyatro oyununun ilk gösterimini 15 Mart Perşembe akşamı, Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda gerçekleştirdi. Gösterime Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, öğretim elemanları ve çok sayıda seyirci katıldı.

W. Shakespeare’in “Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası” adlı oyunundan Can Yücel’in uyarladığı “Bahar Noktası” tiyatro oyununun yönetmenliğini Enis Yıldız üstlendi. Komedi türündeki oyunda, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı öğrencileri de yer aldı.

Birbirlerine kavuşmaya çalışan âşıkların çabasına, bir de cinler ve perilerin renkli dünyaları eklenince işler iyice karışıyor. Bir masal atmosferinde geçen oyunun başrolünde ise “Aşk” bulunuyor.

Oyunun gösteriminin ardından görüşlerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, oyunculara ve oyunda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Oyun, 2017-2018 sezonu boyunca Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Oda Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerle buluşacak.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri