21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Türk Dünyası Fotoğraf Sergisi

Kültür Sanat çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, Türk Dünyası Fotoğraf Sergisi açtı.

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Kültür Başkenti Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nin katkıları ile açılan Türk Dünyası Fotoğraf Sergisi, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi’nde yer alıyor. Sergi açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt şehir dışında olduğu için Başkanvekili Bekir Sıtkı Saraç, Fotoğraf Sanatçısı Osman Yaşar Tanaçan ve çok sayıda Eskişehirli katıldı. 

Açılışta konuşma yapan Saraç, “Geçtiğimiz yıl Haziran ayında açılan Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzemizde bugün üçüncü sergiyi gezeceğiz. Sayın Osman Yaşar Tanaçan'ın uzun yıllar oluşturduğu ve çok önemli tarihi fotoğraf makineleri, aksesuarlar ve çeşitli fotoğraf dökümanlarından oluşan müze, Odunpazarı turistik bölgesine ayrı bir renk katıyor. Şimdi açacağımız Türk Dünyası Fotoğraf Sergisi'nde binlerce yıllık bir kültür mirasının izlerine rastlayacağız. Bu güzel serginin Türk Dünyasının tanıtımına katkı sunmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Dünyası Fotoğraf Sergisi’nde, Batı Voga nehrinin aşağı bölümlerinden Doğuda Altay eteklerine kadar 3000 kilometre boyunca uzanan bağımsız Türk Devleti Kazakistan, Rusya’ya bağlı; Batı Voga nehrinin aşağı bölümlerinden Doğuda Altay eteklerine kadar 3000 kilometre boyunca uzanan bağımsız Türk devleti Kazakistan, Volga Federal Bölgesinin Özerk

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri