20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜGVA ESKİŞEHİR - 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Eskişehir İl Temsilciliğimizce düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Odunpazarı Meydan’da “Beyler Bugün Mikrofon Sizde” programımızı gerçekleştirdik.Program öncesinde TÜGVA Eskişehir İl Temsilcimiz Fatih SERT konuşmasında: “Kadınlar Günü’yle alâkalı ne yapabiliriz diye arkadaşlarla konuşurken, erkeklerin hediye noktasında çok zorlandıklarını bildiğimiz için, biz de dedik ki; ‘Türkiye Gençlik Vakfı olarak; biraz daha farklı bir şey yapalım.

Eşlerine ve annelerine kendi duygularını rahatlıkla anlatabilecekleri bir imkân sunalım ve güzel bir hediye imkanı sağlayalım’ diye böyle bir program düzenledik. Tabii bu programda sadece eşler değil, anneler için de evlatları şiir okuyacaklardı. Bunun için bir çalışma başlattık ve çadırdan, stüdyo ortamı hazırladık. Okunan şiiri mikrofon yardımıyla bilgisayarda kaydedip, CD’ye aktarıp, hediye çikolatamızla beraber annelerine ve eşlerine takdim etmeleri için kendilerine teslim ediyoruz.

Buradan tüm kadınlarımızın da Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından şiir okuyan erkekler, bir hayli zorlansalar da, renkli kareler oluştu. Kadınlar Günü’nde erkekler terlerken, çocuklar da annelerine “ANNE” şiiri okudular. Eskişehir’de Kadınlar Günü’nde erkeklere böyle bir sürpriz hazırlayan TÜGVA’nın programı yoğun ilgi gördü.

video linkGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri