27 Mayıs 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Devlet Konservatuvarından “Yalnız Kadın” promiyeri

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü’nün sahnelediği, İtalyan oyun yazarları Franca Rame ve Dario Fo’nun tek kişilik kadın oyunlarından biri olan “Yalnız Kadın” 1 Şubat Perşembe günü Ergin Orbey Uygulama Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Yönetmenliğini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Sekmen’in, yönetmen yardımcılığını Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanlarından Arş. Gör. Fatma Kandemir’in üstlendiği oyunda “Yalnız Kadın” Maria’yı Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanlarından Arş. Gör. Pınar Arık Ateş canlandırıyor.

Psikolojik, cinsel ve fiziksel şiddete maruz kalan bir kadının yaşamından kesitler sunan oyun komedi ve trajediyi bir arada bulunduruyor. Oyun aynı zamanda hikâye anlatıcılığı türünün de örneklerinden biri.

Nisan 2016’da kurulmuş olan (m-a) “Meddah Atölyesi” ilk gösterisi olan “Antigone’nin Hikâyesi” sonrasında, bu uygulamaların devamı niteliğini taşıyan “Yalnız Kadın” oyunuyla da yine aynı amaca hizmet ediyor. Meddah Atölyesi ayrıca sahne ve gösteri sanatlarının anlatım araçları ile yapılacak tüm geleneksel ya da çağdaş sanatsal/akademik uygulama ve araştırmaların sahnesi ve laboratuvarı olmayı amaçlıyor.

Oyun, 8-15-22 Şubat 2018 tarihlerinde de sahnelenecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri