25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“KONUŞAN RESİMLER EBEDİ - EDEBİ” RESİM SERGİSİ ESKİŞEHİR’DE

Sanatçı Ebru Ceylan, konseptini oyuncu Selen Öztürk ile oluşturduğu “Konuşan Resimler” sergisinin beşincisini Eskişehir’de açtı. “Ebedî - Edebî” ismi verilen sergi, Cumhuriyet döneminin beş farklı akımından edebiyatçıların hayatlarını, kırılma noktalarını, hayallerini ve aşklarını plastik sanatlar ile edebiyatı birleştirerek tekrar gün yüzüne çıkartıyor, günümüz kuşağı ile buluşturuyor.

Sergide yer alan yağlı boya tablolara eşlik eden hikâyeleri de Türkiye’nin önde gelen oyuncuları ve seslendirme sanatçıları seslendiriyor. Bu seslendirmeler dijital ekran ve kulaklıklar ile sergi boyunca davetlilere aktarılıyor olacak.

Farklı fikirlerin, dünden bugüne, bugünden yarına, tuvale yansıyan renkler gibi farklılık ve uyum içinde bir arada yaşamasını hayal eden sanatçı, bu sergide farklı fikirleri ile tarihe iz bırakan edebiyatçıları ağırlıyor.

52 eserin yer alacağı serginin açılışı ise 20 Ocak Cumartesi akşamı saat 18:00’de Mart Galeri Eskişehir'de yapıldı. Sergiye, SES Şube Başkan’ı Yalçın Mutlu, DİSK Şube Başkan’ı Günay Ayaz, Tema Yönetim Kurulu, Eskişehir Kadınları Platformu sözcüsü Şenay Subaşı, Sanat Derneği Yönetim Kurulu’ndan Münevver İzginin ve Tayfun Ak ile çok sayıda Eskişehirli sanatsever katıldı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri