25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KARİKATÜRİST SEVİL ÖZGÜR ANILDI

Geçtiğimiz yıl 49 yaşında yaşamını yitiren çizer Sevil Özgür, adına düzenlenen bir karikatür sergisi ile anıldı. Etkinlikte Sevil Özgür karikatür ödülü Atilla Yakşi'ye verlldi.

Erken yaşta yaşamını yitiren Eskişehirli karikatürist Sevil Özgür, Eskişehir Sanat Derneği düzenlenenkarma bir karikatür sergğisi ile anıldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Sevil Özgür'ün yakınlarının, karikatüristlerin de katıldığı etkinlikte Sevil Özgür Karikatür Ödülü Atilla Yakşi'ye verildi. Etkinlikte konuşan Başkan Kazım Kurt, Sevil Özgür adına karikatür, mizah ödülleri düzenlemeyi düşündüklerini belirterek, Özgür'ün erken yaşta vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Etkinliği düzenleyen Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şababettin Tosuner, sanata ve sanatçıya sahip çıkmayı sürdürdüklerini belirterek, "Sevil Özgür unutulmayacak" dedi. "Sevil Özgür Aramızda" başlıklı sergi ve anma etkinliğinde Özgür7ün çizer dostları Sertaç Üerer, Atilla Yakşi, Yaşar Arda ve şair-mizah yazarı E.Ekiner de sanatçı ile ilgili anılarını anlattı.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri