21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CANLI HEYKELLER ESPARK’TA!

ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Espark Alışveriş Merkezi, Eskişehir’deki öncü aktivitelerine devam ediyor. Türkiye’ de ilk kez bir alışveriş merkezinde sergilenen Big Names Canlı heykeller sergisi Cumartesi ve Pazar günü Espark’ taydı.

Steve Jobs, Walt Disney, Coco Chanel, Einstein ve daha birçok ismin heykelleri 13 -14 Ocak tarihleri arasında Espark Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

"Sokak sanatı" olarak da tanımlanan canlı heykel performansı sergileyen gösteri sanatçıları, öncelikle saatlerce hareketsiz durarak yansıtacakları karakterin temel özelliklerini çalışıyor. Karakterin en belirgin mimiklerini, kıyafetlerini ve duruşlarını belirleyen göstericiler, daha sonra kimi zaman saatler süren makyaj ve kostüm sürecinin ardından gösteriye başlıyor.

Hareketsiz durdukları süre boyunca yoğun konsantrasyonla performans sergileyen sanatçılar, yanlarına yaklaşan ya da fotoğraf çekenlere küçük tepkiler vererek ilginç anlar yaşatıyor.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri