21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ahmet Telli Eskişehir’de

Ahmet Telli, Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi tarafından düzenlenen “Renkler/ İmgeler/ Sözcükler” adlı resim ve heykel sergisiyle Eskişehirli sanatseverler ile buluşacak.

Sergi açılışına katılmak için Eskişehir’e gelen şair Ahmet Telli, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete, Şair Ahmet Telli ile fotoğraf sanatçısı Füsun Demiray katıldı.

Ahmet Telli’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, iyi bir Ahmet Telli okuru olduğunu vurguladı. “Ahmet Telli şiirlerinde hayatı, insanı, toplumsal acıları, hüznü, umudu ve aşkı bulabilirsiniz, ancak bunlar kadar karşı duruş ve dayanışmada yer alıyor” dedi. Telli’nin toplumcu şiirin özgün şairleri arasında yer aldığına dikkat çeken Başkan Kurt, “Ahmet Telli şiirine göndermeler yapan heykel ve resimlerden oluşan ‘Renkler/ İmgeler/ Sözcükler’ Resim-Heykel Sergisini Eskişehirlilerle buluşturmanın kıvancını yaşıyoruz” diye konuştu.

42 GÜN BOYUNCA ÇAĞDAŞ SANATLAR GALERİSİNDE SERGİLENECEK
6 Ocak 2018 Cumartesi günü  (yarın) saat 17.00’de açılışı yapılacak olan "Renkler / İmgeler / Sözcükler" Resim-Heykel Sergisinin küratörlüğünü sanat eleştirmeni-yazar İbrahim Karaoğlu
yapıyor. Füsun Demiray'ın koordinatörlüğünü üstlendiği "Renkler / İmgeler / Sözcükler" Resim-Heykel Sergisini gezmeye gelen sanatseverler, 82 sanatçının gözünden Ahmet Telli’yi izleyebilecek. 82 sanatçının estetiğinde yankılanacak. "Renkler / İmgeler / Sözcükler" Resim-Heykel Sergisinin açılışında özel bir program yer alacak. Açılışta Türkiye'nin en önemli gitar virtüözlerinden Ahmet Kanneci ve şair Ahmet Telli gitar-şiir dinletisi gerçekleştirecek. Açılış programında ayrıca yönetmenliğini Mahir Karayazı'nın yaptığı ‘Şairini Bekleyen Sandalye’ isimli belgesel filmin gösterimi de yapılacak.

42 gün boyunca Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde sergilenecek olan "Renkler / İmgeler / Sözcükler" Resim-Heykel Sergisi, 16 Şubat 2018 Cuma Günü sona erecek. "Renkler / İmgeler / Sözcükler" Resim-Heykel Sergisini görmek isteyen sanatseverler, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında Çağdaş Sanatlar Galerisi’ni ziyaret edebilirler.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri