21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

RAHMİ KOÇ ÇOK BEĞENDİ!

Tepebaşı Belediyesi tarafından 11.’si düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’na katılan Kütahya’nın dünyaca ünlü çini sanatçısı ve Tepebaşı Belediyesi bünyesinde de çalışmalarını sürdüren Nida Olçar yerel üreticiler standı ile etkinliğe renk katmıştı.

Sempozyumun ardından Nida Olçar, Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç ile İstanbul’da bir araya gelerek 11. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu hakkında Koç’a bir sunum gerçekleştirmişti. Koç görüşmede sempozyumda yapılan eserleri görünce çok beğendiğini ifade ederek Nida Olçar’a amfora siparişi vermişti. Aradan geçen sürenin ardından Olçar, Koç’a Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde hazırlanan amfora numunesini teslim etti.

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi ve sempozyum öğrencileri tarafından hazırlanan amforayı çok beğenen Rahmi Koç, büyük bir koleksiyon sipariş etti. Nida Olçar, Rahmi Koç’un sipariş ettiği koleksiyonun ise 2 aylık bir sürede hazırlanmasını hedeflediklerini belirtti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri