25 Nisan 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İLK ÜRÜNLER TESLİM EDİLDİ

Yaptığı çalışmalar ile unutulmaz çini ustası Sıtkı Olçar’ın izinden giderek şimdiden birçok başarılı çalışma ve sergilere imza atan sanatçı Nida Olçar, sanatına Tepebaşı'nda özel gereksinimli bireyler eşliğinde devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi'nde özel gereksinimli bireyler ile birlikte çalışmalarını sürdüren Olçar, proje kapsamında üretimi gerçekleştirilen 500 adet kitap ayracını Sütlüce Spor Kulübü yetkililerine teslim etti. Nida Olçar ve Tepebaşı Belediyesi Gökkuşağı Kafe çalışanı 10 özel gereksinimli bireyin; seramik hamurunun yoğrulması, şekil verilmesi, boyanması, fırınlanması ve montajı gibi aşamaları başarıyla tamamlamasının ardından kitap ayraçları hazır hale getirilmişti.

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Olçar, “Tepebaşı Belediyesi’nin özel çocukları ile birlikte 4 haftalık bir çalışma sonucunda kitap ayraçlarımız hazır hale gelmişti. Bu süreçte ürettiğimiz 500 adet kitap ayracını, Sütlüce Spor Kulübü yetkililerine teslim ettik. Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a sağladığı imkanlar ve destek için yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarımız farklı projeler ile sürecek” ifadelerini kullandı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri