21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KURSİYER KADINLAR PODYUMDA BEĞENİ TOPLADI

Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri giyim kursiyerlerinin hazırladığı “2017 Final Defilesi”  etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Altınsaray Davet Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP İl Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya, mahalle muhtarları, belediye yetkilileri ve çok sayıda kursiyer katıldı.
Defile öncesinde katılımcılara hitap eden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “2018 yılı iyi bir yıl olsun… Ülkemiz adına, bizler adına, kentimiz adına ve özellikle çocuklarımız adına iyi şeyler olsun. Belde Evleri 16 yaşına geldi. Bu 16 yılda çok yol alındı. 2009’dan bu yana 100 bin kadınımız Belde Evlerinden hizmet aldı, bu gerçekten çok ciddi bir başarı. Belde Evlerimiz Türkiye’ye marka oldu ve bu da sizin sayenizde gerçekleşti. İnanın; Tepebaşında farklı bir kültür oluştu. Bu nasıl oldu? El birliğiyle oldu, biz size yol gösterdik ve siz de sahip çıktınız. Kültür turlarımız 200 bin kişiye ulaştı, 120 bin yurttaşımız Çanakkale’yi gördü. Tepebaşı’nda, Çanakkale’yi görmeyen kalmasın istiyoruz ve kalmayacak. Çanakkale Destanı bizim varoluş noktamız, herkes Çanakkale’yi görsün… 2018 önce sağlık adına, huzur adına, barış adına ve hak, hukuk adına aydınlık olsun. Hepinize sevgiler, saygılar” ifadelerini kullandı.

Ardından konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya ise “2017 yılında Belde Evleri kursiyerlerinin yapmış olduğu çalışmayı izleyeceğiz. Görüyoruz ki Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç, bizim 2 yıllık görev süremiz içerisinde bütün kadın arkadaşlarımızı kucakladı. Onları üretken hale getirmek için Belde Evlerini açtı ve kadın arkadaşlarımızı istihdam ediyor. Her fırsata diyoruz; Hayat Tepebaşı’nda! Tepebaşı’nda hayat, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve ekibinin sayesinde var” dedi.

Programda daha sonra Belde Evleri giyim kursiyerlerinin 2017 yılı boyunca hazırladığı elbiseler, yine kursiyer kadınların mankenliğini yaptığı defile ile beğeniye sunuldu. Defilede ayrıca geri dönüşüm malzemelerinden üretilen kıyafetler de büyük beğeni topladı. Manken Tuğba Susam’ın da katıldığı defilede Tepebaşı Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de yöresel kıyafetleri taşıyarak renk kattı.

Katılımcılardan tam not alan etkinlik alkışlar eşliğinde sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri