22 Nisan 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tiyatro sanatçısı Suna Keskin öğrencilerle bir araya geldi

Tiyatro sanatçısı Suna Keskin öğrencilerle bir araya geldi
  • 28 Aralık 2017 Perşembe
  • 1884 kez okundu

Tiyatro Sanatçısı Suna Keskin, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Engin Orbey Konferans ve Uygulama Salonu’nda 27 Aralık Çarşamba günü Tiyatro Anasanat Dalı öğrencileri ile bir araya geldi. Suna Keskin tiyatro bölümü öğrencileriyle sanat hayatı ve tiyatro tecrübeleriyle ilgili bilgilerini paylaştı.

 “Türk tiyatro sanatçısı disiplinli olmalı”

Deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Suna Keskin Türk tiyatro sanatçısının Türkçeyi iyi konuşabilmesi ve disiplinli olması gerektiğini dile getirerek şunları aktardı: “50 yılı aşkın süredir sahnede olmamın sebebi, disiplinli olmamdır. Sadece yetenekli olmak yetmez, tiyatro sanatçısı aynı zamanda iyi gözlem yapabilmeli ve bir sporcu gibi disiplinli olabilmeli, kendi kurallarını belirlemeli, gerektiğinde direnmeli.” 60’lı yıllardaki tiyatroya da değinen Keskin, “60’lı yıllarda tiyatrodan tiyatroya koşardık. O yıllarda tiyatroya olan ilgi çok fazlaydı ve oynanan oyunlar çok iyi projelerdi. Belirli bir süre 80’lerde oyuncular konusunda seviyenin düştüğünü gözlemledim ancak son dört yıldır 60’lı yıllara benzer kalitede oyunlar sergileniyor.” şeklinde konuştu.

Suna Keskin ayrıca, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarının eski öğretim üyelerinden olan Erol Keskin’in anısına Anadolu Üniversitesinde açılması planlanan sergi ile ilgili de görüşlerini belirtti. Keskin, “Burada aynı zamanda Erol Keskin’in sergisini açmak ve onun buradaki anılarını yaşatmak adına bulunuyorum. Anadolu Üniversitesi kurulduğu yıllardan itibaren Erol Keskin dersler vermeye başlamıştı. Burada çok güzel oyunlar sahneledi, çok güzel eserler bıraktı.” dedi.

Suna Keskin söyleşinin devamında, öğrencilerinin sorularını cevapladı.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri