22 Nisan 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Birlik Vakfı’ndan konferans ve ödül töreni

Birlik Vakfı’ndan konferans ve ödül töreni
  • 21 Aralık 2017 Perşembe
  • 2159 kez okundu

Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi tarafından 23 Aralık 2017 Cumartesi günü Kudüs Konferansı düzenlenecek ve İz Bırakan Kadınlar Ödül Töreni gerçekleştirilecek.

Saat 14.00’te Birlik Vakfı Eskişehir Şubesi Konferans Salonu’nda bayanlara yönelik olarak gerçekleştirilecek etkinlikte, Mavi Marmara Katılımcısı ve Aktivist Zeliha Sağlam konuşmacı olarak katılacak. Sağlam’ın sunacağı “Kudüs Yeryüzünün İyilik Sembolü” başlıklı konferansın ardından İz Bırakan Kadınlar Ödül Töreni gerçekleştirilecek.

Zeliha Sağlam kimdir?
Lisans eğitimini Malezya İslam Üniversitesi’nde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanında tamamladı. Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü'nde Lübnan'daki Filistinli mülteciler üzerine hazırladığı teziyle yüksek lisans yaptı. 2007-2014 yılları arasında İHH İnsani Yardım Vakfı’nda araştırmacı olarak görev yaptı. 2010 yılında Gazze’deki İsrail ambargosunun kaldırılmasına destek olmak ve bölgeye insani yardım götürmek için Mavi Marmara’ya katıldı. 2012-2015 yıllarında Malezya İslam Üniversitesi Türkiye Mezunları Derneği’nin başkanlığını yürüttü. 2015 yılından bu yana IIUM-DER başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. İnsani yardım, kadın, çocuk ve gençlerin eğitimine yönelik çeşitli platformlarda bulundu, insan hakları temalı çok sayıda ulusal ve uluslararası toplantının organizasyon komitesi içerisinde yer aldı. 2014’te Türkiye Diyanet Vakfı’nda göreve başladı, Projeler ve Dış Hizmetler Müdürü olarak görevine devam etmektedir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri