18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kınalı kuzular dua ve kurbanlarla uğurlandı

Kınalı kuzular dua ve kurbanlarla uğurlandı
  • 11 Aralık 2017 Pazartesi
  • 1446 kez okundu

Eskişehir’de, Odunpazarı Dernekler Platformu tarafından düzenlenen törenle 12 genç askere uğurlandı.

Odunpazarı Dernekler Platformu Hicri Sezen Parkı’nda gerçekleştirdiği muhteşem bir etkinlikle, 12 gencimizi askere uğurladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü ve AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan’ın da katıldığı etkinliğe, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin de yer aldığı etkinlik kapsamında  askere uğurlanan gençlere kınalar yakıldı ve kurbanlar kesildi. Kur’an –ı Kerim tilavetinin de yapıldığı programda, ses sanatçıları Bülent Çıraklı ve Ömer Ulutaş, izleyicilerini coşturdu.

Odunpazarı Dernekler Platformunun Onursal Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı Volkan Doğan, 12 genci askere uğurlayan vatandaşlara teşekkür ederek, “Bizler bugün askerlerimizi, vatanın memleketin birliği ve dirliği için, Kur’an için, bayrak için askere uğurlamak için bir aradayız” dedi. Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiğini de hatırlatan Doğan, “Sürekli çevremizde yaşanan olaylar ve ülkemizin bu olaylara karşı göstermiş olduğu tavır aziz milletimizin onuru ve gururu haline gelmiştir. Biz son sözümüzü söylemeden son nefesimizi vermeden bu ülkede ve bu topraklarda asla birilerinin söz söylemesine müsaade etmeyeceğiz. Adımız Türk'tür bizim. ‘Türk ant içerse sözünü tutmadan, zaferi görmeden ölmez’ diyenlerdeyiz. Bizi bugün yalnız bırakmadığınız için şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri