18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Göç ile Gelen Kıyafet Kültürü Sergisi" açıldı

"Göç ile Gelen Kıyafet Kültürü Sergisi" açıldı
  • 22 Kasım 2017 Çarşamba
  • 1541 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Öğrenci  Konsey Başkanlığı, Kızılay Gençlik Kolları, Kültür ve Turizm Bakanlığının Gençses Projesi kapsamında gerçekleştirdiği “Geçmişten Günümüze Göç ile Gelen Kıyafet Kültürü” sergisi, 20 Kasım Pazartesi günü Öğrenci Merkezi Salon 2009’da öğrencilerle buluştu.

Proje tanıtım konuşmasını yapan Proje Koordinatörü ve Türkiye Kızılayı Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Fuat Yıldırım, bu projeyle Türkiye’de bir zamanlar yaşayan Boşnaklar, Makedonlar, Ermeniler, Arnavutlar, Bulgarlar ve Çerkezler ile kıyafet kültürü üzerinden ortak bir payda bir tını oluşturmak istediklerini belirterek saha çalışmalarını Eskişehir, Bursa ve Edirne olmak üzere toplam üç ilde gerçekleştirdiklerini söyledi. Serginin tasarım boyutuyla ilgilenen Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğrencisi Şeydanur Kartal ise “Geçmişten esinlenerek şu anda da giyilebilecek kıyafetler tasarlamaya çalıştık.” dedi.

 Sergi açılışı, konuşmaların ardından Odunpazarı Dernekler Platformu mehteran ekibinin gösterisi ile son buldu. “Geçmişten Günümüze Göç ile Gelen Kıyafet Kültürü” sergisi, 24 Kasım Cuma gününe kadar Öğrenci Merkezi Fuaye Alanında ziyaret edilebilecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri