17 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ŞİİR VE ROMAN YOLCULUĞU KONUŞULDU

ŞİİR VE ROMAN YOLCULUĞU KONUŞULDU
  • 20 Kasım 2017 Pazartesi
  • 1808 kez okundu

Eskişehir Kent Konseyi tarafından düzenlenen Edebiyat Buluşmaları etkinliğinin bu ayki konukları Fazıl Hüsnü Dağlarca Şiir Ödülünün sahibi Çiğdem Sezer ve Eskişehirli şair ve yazar Erol Büyükmeriç oldu. Şiir ve roman yolculuğunun masaya yatırıldığı etkinlik, büyük ilgi gördü.

Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sahnesi’nde yapılan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Edebiyat Buluşmalarının ülkemizin ve şehrimizin değerli yazar ve şairlerinin katılımı ile şehrin tanıtımı ve kültür sanatına ayrı bir renk kazandırdığını belirterek, “Edebiyat buluşmalarına katılan şair ve yazarlardan çok güzel dönüşümler almaktayız, aynı zamanda birer gönüllü tanıtım elçileri olmaktadırlar” dedi.

Konuşmaların ardından eğitimci şair, yazar Gencer Aytüre moderatörlüğünde başlayan programda konuklar şiir ve roman yolculuklarını, şiirin dünü ve bugünü ile genç yazarların izlemesi gereken yolu masaya yatırdılar. Şairlerin şiirlerinin de okunduğu etkinlikte, sanatçı-koro şefi İdil Çeliker de yazar Çiğdem Sezer'in romanında geçen bazı eserleri seslendirdi.
 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri