23 Şubat 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Açıköğretim Sistemi ilk uluslararası fotoğraf yarışması sonuçlandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 1702E036 No.lu Bilimsel Araştırma Projesi desteğiyle ve proje yürütücülüğünü Doç. Dr. H. Turgay Ünalan'ın yaptığı “Yurtdışı Açıköğretim Fakültesi Öğrencileriyle Gerçekleştirilen Fotoğraf Yarışmasının Kültürel Değerlerin Paylaşımına Etkisi” başlıklı proje dâhilinde düzenlenen fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Sadece Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemindeki Arnavutluk, Azerbaycan, Batı Avrupa, Bosna Hersek, Bulgaristan, KKTC, Kosova, Kuzey Amerika ve Makedonya programlarına kayıtlı öğrencilerin katılabildiği yarışmada 3 başarı ödülü jüri tarafından belirlendi. Makedonya'dan katılan Müşerref Kasım ve Vakkas Shtin ile Almanya'dan katılan Elif Özdoğan başarı ödüllerini paylaşan isimler oldu. Bunun dışında katılımcılardan seçilen 53 eser sergilemeye hak kazandı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, yarışmaya ilişkin görüşlerini şu şekilde aktardı: “Sosyal ve kültürel etkinliklerimizle öğrencilerimize ulaşabildiğimiz fotoğraf yarışmamız sonuçlandı. Küresel anlamda yurttaşlarımıza dünyanın çok farklı yerlerinde öğrenim olanağı sağlayabiliyoruz. Bu nedenle yarışmayı sadece yurt dışında yaşayan öğrencilerimize yönelik düzenlemek istedik.  Yurt içi programlara kayıtlı öğrencilerimizi kapsayacak şekilde bir ulusal fotoğraf yarışmasının da hazırlıklarına başlandığını söyleyebilirim.”

Yarışmanın sonuçları http://aosyarisma.anadolu.edu.tr/ adresinde yayınlandı. Ayrıca başarılı seçilen fotoğraflardan oluşturulan kataloğun aynı siteden indirilebileceği belirtildi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri