24 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GENÇLİK MERKEZLERİ KURS KAYITLARI BAŞLIYOR

GENÇLİK MERKEZLERİ KURS KAYITLARI BAŞLIYOR
  • 23 Eylül 2017 Cumartesi
  • 2267 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından güz döneminde gerçekleştirilecek 33 farklı kurs için kayıt işlemleri 24 Eylül tarihinde başlıyor. Güz dönemi kurs kayıtları 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek ve işlemler saat 11.00’den itibaren başlayacak. Toplamda 33 farklı kurs için, bin 200 kişinin kaydı alınacak.

19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde açılacak kurslar arasında bağlama, diksiyon, kağıt takı, taş boyama, yan flüt, graffiti, moda tasarım, işaret dili, vegan ve vejeteryan yemek atölyesi, game lab, İngilizce konuşma, fotoğrafçılık, photoshop, ilkyardım, İngilizce, resim, psikolojik danışma, sabun tasarım atölyesi, Almanca ve yaratıcı yazarlık branşları bulunuyor.
29 Ekim Gençlik Merkezi’nde ise Fransızca, pilates ve fitness (kadın grupları), fitness (karma grupları),  wing tzun, origami, temel oyunculuk eğitimi, doğaçlama tiyatro, bağlama, diksiyon, ney, arkeoloji, İngilizce konuşma, java programlama, yaratıcılık atölyesi ve işaret dili eğitimleri yer alacak.

Kurs kayıtları sırasında açılacak olan bazı stantlar da gençleri bekleyecek. Üstünüze Afiyet - Takas Pazarı’nda tüketim çılgınlığıyla nasıl baş edilebileceği anlatılacak. EURODESK standında ise ilgilenenler Avrupa Birliği Bilgilendirme Toplantıları Proje Döngüsü Eğitimleri ile ilgili bilgi alabilecek.

Tepebaşı Gençlik Meclisi de gençlerin sivil alanda yer almasını vurgulayan stantlarında bilgi verecek. Öte yandan sivil toplum kuruluşları da açtıkları stantlar ile kendilerini tanıtıp, gençleri gönüllü olmaya teşvik edecek. TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı), Eksi 25 Derneği, Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS), Eskişehir Sakatlar Derneği, LÖSEV Eskişehir, Eskişehir Gelişim Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve AKUT Eskişehir açtığı stantlarda bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirecek.

Ayrıca, 19 Mayıs Gençlik Merkezi önünde kayıt yaptırmak için gelen öğrencilere çorba ikramı edilecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri