24 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SEMPOZYUMDA ROCK RÜZGARI ESTİ

SEMPOZYUMDA ROCK RÜZGARI ESTİ
  • 21 Eylül 2017 Perşembe
  • 1988 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi tarafından 11.’si düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında düzenlenen konser programları hız kesmeden devam ediyor.

Tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilen konserlerde sahne alan Tepebaşı Belediyesi Çok Sesli Gençlik Korusu ve Şef Derya İnanç’a, Soluk Mavi Grubu da eşlik ederek katılımcılara nostalji dolu bir gece yaşattı. Türkçe Rock Cover konseptli konserin repertuarında Mazhar Fuat Özkan, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Kayahan gibi değerli sanatçıların şarkılarına yer verildi.

Furkan Üçkaya, Ali Türkarslan, Atakan Şafak, Emre Turna'dan oluşan Soluk Mavi grubunun eşlik ettiği konserin solistleri Derya İnanç, Seray Bilen, Tutku Akçael, Çağla Çalışkan, Fatma Sevgi Karayılan, Halit Kocaeski ve Okan Ergin idi. "Adalet" temalı etkinlikte "Ünzile" adlı eseri seslendiren Derya İnanç ülkemizdeki çocuk gelinler konusuna da dikkat çekti.
Konser etkinliğine gençlerin ilgisi yoğun olurken Derya İnanç, “Müzik, sanatın tüm branşları gibi olmazsa olmazlarımızdan. Eskişehir’de ve Tepebaşı’nda yaşamaktan ötürü kendimizi çok şanslı ve mutlu hissediyoruz. Sanatın her dalına verdiği desteklerden dolayı Başkanımız Ahmet Ataç’a da sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Konsere katılan Eskişehirliler de şarkılara hep bir ağızdan eşlik ederek, keyifli ve müzik dolu bir gece geçirdi. Sempozyum kapsamında tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilen konser programları, 23 Eylül Cumartesi günü Neo AVM açık otopark alanında sevilen şarkıcı Buray ile devam edecekGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri